WHITE’N BLACK ESME

Koera info

Tõug: Landseer

Reg. kood: EST-01906/14

Sünnikuupäev: 16.04.2014

Kenneli nimi: WHITE’N BLACK

Värv: valge mustaga

Sugu: emane

Sugupuu

Isa: MAGNUS METEOR VON DER BURG WETTIN (EST-03628/07)

Ema: IH VISOCHESTVO AVESTA HOVARD (EST-01532/12)

Esmel on kolm õde ja kolm venda.

Muu oluline

Aretuses:Ei. Esme on pere lemmik ja aretuses ei osale.

Iseloom:Tõule omaselt oma perega ülisõbralik ja kannatlik, aga oma territooriumi osas üsna kõrgelt arenenud kaitseinstinktiga.

Iseloomustus

Esme on tõule omaselt väga sõbralik, kannatlik, hea südamega ja sedasi lõputult. Samas kaitsen oma territooriumi väga häälekalt ja hoolega, kui pererahvast kodus pole, siis võõraid ikka aeda ei taha lubada. Välimuselt suur vetelpäästja, aga reaalsus on see, et olen siiski pigem kaptenisillal juhendaja tüüpi. Vette ma küll vabatahtlikult ei lähe, küll aga armastan tohutult muda. Sügis on sellest mõttes ikka väga tore aeg.

Üle kõige on muidugi söök. Söögi nimel võib täiesti vabalt kuulata pererahva sõna ja ette näidata trikke, mis kunagi nooruses kuuletuskoolitusel omandatud. Kui pererahval ikka maiust peos ei ole, siis jõuab käsklus ajusse umbes kolmandal korral. Sama on ka Šveitsi sõltumatu uurimisinstituudi teadlased avastanud, et molosside aju ja pererahva soovide vahel on ergutavaks teguriks üks vahva viiner.

Lemmik tegevusteks on öine väitlusklubi naaberkoertega, puuviljaaia saaduste degusteerimine, väikeste koerte pöördesse ajamine ja lõpmatuseni igaühe käest maiuste norimine. Samas võin lõdva käpaga hiiri püüda. Kui väga igav on, siis on heaks väljakutseks maastikukujundus. Ikka sedasi, et muld välja ja ise auku pikutama.

Elu tipphetked

Läbi on käidud kutsikakool ja kaks kursust kuulekuskoolitust. Nagu eelnevalt mainitud, siis näiteks viineri abiga oskan kõike teha, muidu on keerulisem.

Üheks vaieldamatuks elu tipphetkeks on naabrinaise kohvi ära joomine, kui salaja külas sai käidud. Samuti on väga peenelt selgeks saanud tikripõõsaste tühjendamine. Kes ütles, et tikripõõsas torgib?

Ahjaa, ükskord tulin pererahvale ikka vingelt appi. Neil oli üks noor kukepoiss, kes kippus pead tõstma. Veits matsutasin teda oma lõugade vahel ja kukest sai igati ontlik ja heade kommetega lind. On abi vaja kukkede kasvatamisel? Võin aidata.