Meie teekond

Kuidas jõuab koerasõber kennelini?

Püsivalt on koerad olnud meie peres aastast 2009, kui meile saabus Ungarist pisike chihuahua Four Seasons Mexican Senor Sanches ehk Sancho. Toona elasime veel linnakorteris ja Sanchost oli sinna küll ja veel. 2014 aastal kolisime maale ära ja siis tuli meile elama vahva landseer White’n Black Esme, kes sütitas suuremat sorti koeravaimustuse. Erinevad kutsikakoolid, kuulekustrennid ja kogu muu mürgel, mis maaelu ja koeramürakaga kaasneb. Üsna pea sai selgeks, et Esmel võiks olla veel seltsilisi, kuna Sanchole maaelu ei sobinud mitte kuidagi ja ta läks tagasi linnaelu nautima, minu ema juurde, mis osutus täielikuks koeraparadiisiks. Puhtad tänavad ja pügatud muru sobivad talle palju paremini, kui metsarajad ja sügisene muda.

2018 alguses tuli Esmele lõpuks seltsiliseks welsh corgi pembroke Astersland Firefly ehk Iiris. Welsh corgi pembroke ja landseeri tõud on ideaalsed, kui peres on nii suuremaid, kui väiksemaid lapsi. Elu muutus kohe palju põnevamaks. Kuna corgi on seltskondlik koer, siis sai selgeks, et veel üks endasugune ei tee teps mitte liiga. 2018 suvel kasvas koertekamp suuremaks ja uus semu kandis nime Astersland How About Me ehk Tinky. Kuna koertemaailm on niivõrd paeluv ja huvitav, siis viis üks teema teiseni ja lõpptulemuseks olen läbinud hulga erinevaid koolitusi ja materjale, mille lõpptulemuseks on kennel Mileedreams.

Maris Lepik

01

Aretus

Tegeleda aretusega, mille tulemuseks on terved, suurepärase iseloomuga ja tõustandardile vastavad koerad. Jälgime kõiki eetilise kasvataja nõudeid, tõustandardeid, aretusreegleid ja väljakujunenud heasid tavasid.

02

Olla abivalmis

Kutsika vaatevinklist on kõige tähtsam leida neile hea kodu. Sellesse suhtume täie tõsidusega ja proovime teha uue perekonnaga selles osas põjalikku koostööd. Huvitume koera edaspidisest käekäigust ja abistame kõigi oma teadmistega erinevate küsimuste tekkimisel. Igale murele on reeglina olemas lahendus.

03

Hoida head tuju

Aeg-ajalt soovime kokku kutsuda oma kenneli koerte järglased ja vaadata, kuidas kõigil läheb ning samal ajal ohjeldamatult lustida ja ennast hästi tunda. Ja mis kõige tähtsam – seda kõike teeme me igapäevaselt isegi, et hoida sära silmades ja rõõmu südames.