ASTERSLAND FIREFLY

Koera info

Tõug: Welsh corgi pembroke

Reg. kood: EST-04633/17

Sünnikuupäev: 14.11.2017

Kenneli nimi: ASTERSLAND

Värv: punane, valgete märgistega

Sugu: emane

Sugupuu

Isa: ALTNEU HOT CHILLI PEPPER (LV-32508/14)

Ema: ASTERSLAND NO LOVE WITHOUT FREEDOM (EST-03711/13)

Iirisel on õde ja neli venda.

Muu oluline

Aretuses: Jah

Iseloom: Väga sõbralik ja leebe, lisaks suur inimeste armastaja. Külalistele poen kiirelt külje alla. Hästi uudishimulik aga veidike põikpäine.

Iseloomustus

Iiris on tõeline perekoer nagu enamus corgid. Väga sõbralik, leebe ja mõnusalt pehme iseloomuga. Ise ei nori kunagi tüli, aga endale liiga teha ei lase. Kui väikesed lapsed selga tallama ronivad, siis ta leian endale uue pikutamise koha, mitte ei hakka hoiatama. Kui ma oleks perekonna ainus koer, siis oleks ma maailma kõige vingem näidiskoer. Aga koos teiste koertega on tahes tahtmata vaja oma positsiooni karjas hoida. Enamasti kulgen omas mullis. Kui ma oleks inimene, siis kindlalt selline roosilõhnaline hipi, kes meeldib kõigile.

Lauluhääl on mul hea. Üldiselt haugun nagu iga teine koer, aga oskan kaheksal erineval noodil vinguda. Kui perenaine näiteks terveks päevaks ära läheb, siis pole mul probleemi seitse tundi jutti kõlaval häälel vinguda ja ulguda. Lisaks olen ma tulevane koertemaailma küünemodell – mul kasvavad nädalaga sellised ilusad küüned, mida on äge põrandal klõbistada. Laupäeviti on tavaliselt pediküüri aeg, see on mõnes mõttes äge – saab maiust, kui korralikult käitun. Ja ega ma niisamagi toiduga ei pirtsuta. Võimalusel sööksin end nii neljakümne kiloseks nunnuks karvapalliks.

Lemmik tegevusteks on metsas jalutamine ja hoovis jooksmine. Nagu corgid ikka, võin ma joosta vabalt tunde. Hea, kui saaks kedagi taga ajada. Toas olles on lahe, kui kassi saab liikuma. Istuv kass on maailma kõige igavam asi. Küll me mõnikord ikka teeme kassile ägedat säru, et kass paneb täiega kurvist välja, küünejäljed taga suitsemas.

Elu tipphetked

Olen käinud üsna palju näitustel ning üht-teist kulda ja karda võitnud.

Kuna ma olen nii ontlik ja peen koer, siis koerusi teinud pole ja memuaare heietada ei saa. Korra olen televisioonis esinemas käinud, aga saatejuhiks mind ei võetud. Vanad pidid veel kõlbama.